Рециклінг

Рециклінгом називають:
1.Повторне корисне використання.
2.Виготовлення з вторинної сировини нових матеріалів і товарів.
3.Виділення з відходів корисних фракцій і утилізація того,що визнано безповоротними відходами.
4.Отримання енергії від спалювання.

Таким чином, рециклінг відходів є частиною того, що називають утилізацією відходів. У сучасному світі він стає все більш актуальним. Виробництво і споживання нарощують оберти рік від року, а значить, зростають обсяги відходів. Крім того, природні ресурси планети близькі до виснаження. У розвинених країнах світу рециклингом відходів займаються давно і серйозно, над розробкою ефективних технологій працюють кращі лабораторії, в суспільстві змінюється погляд на сміття, як кінцевий продукт використання. 
Структура рециклінгу визначається кількістю повторних переробок матеріалу:
o    Первинний включає переробку незабруднених відходів одного виду. Як правило, це запуск у вторинну переробку власних виробничих відходів - стружки, обрізків, бракованої продукції, некондиції. Вони або вводяться в невеликій кількості в вихідні матеріали, або використовуються при виготовленні продукції другого сорту.
o    Вторинний включає в себе етапи сортування, відмивання і поділу відходів на фракції. Після цього сировину подрібнюється і за допомогою сепарації з нього витягуються корисні компоненти результати заносяться в журнал. Вторинний рециклинг більш витратний виробничий процес.
o    Третинний - хімічна переробка відходів, в результаті якої змінюється структура речовин і вони використовуються, як сировину для виробництва нових продуктів і матеріалів. Процес вимагає серйозних економічних вкладень, ведеться журнал спостережень і розрахунки.
o    Четвертинний - спалювання відходів, з метою отримання електричної та теплової енергії. На сьогоднішній день він найбільш поширений, так як дає можливість отримувати дешеву енергію і суттєво зменшує обсяг відходів.
  

Комментариев нет:

Отправить комментарий